MTZmototechnika MX Team

Partneři

Pozvánka k nedělnímu závodu JČ KP v Pacově

před 3 lety

Pátým závodem bude pokračovat sedmidílný seriál jihočeského Krajského přeboru v motokrosu po prázdninové přestávce tuto neděli, 27. srpna v Pacově. Na této trati se letos jel již první závod seriálu v dubnu, ale totální nepřízeň počasí výrazně ovlivnila velice nízkou jezdeckou účast na tomto závodě. Nyní má být počasí již rozumné, takže se dá čekat slušná jezdecká účast.

Pojďme si nyní připomenout, jak se seriál vyvíjí v jednotlivých třídách. Rozhodnuto o titulu zatím není ani v jedné kategorii, nedělní Pacov však už může leccos napovědět.

Ve třídě 65ccm vede seriál Dominik Kučeřík z Motosportu Chýnov o dvaatřicet bodů před Adamem Levákem z Chlumu u Blatné a o 50 bodů před stále zrychlujícím Adamem Bednářem z týmu KRTZ. V kategorii 85ccm je situace trochu zamotanější. O vedení v seriálu se v Nihošovicích kvůli zranění připravil Luděk Černý z Motosportu Chýnov, jehož tak víceméně bez větší práce na čele seriálu vystřídal Šimon Proučil z SMS Praha. Ten ale zase avizoval absenci v Pacově z důvodu dovolené. To vše pozoruje jen s mírným bodovým odstupem třetí David Krejčí z Mačkova, takže to bude ještě v souboji o letošní titul v této třídě velice zajímavé.

Ve třídě Veterán průběžně vede pravidelný účastník MMČR této třídy Michal Buchta z Intercars Motoman Teamu před Ladislavem Mikasem z Motosportu Chýnov. Díky tučném bodovému přídělu z úvodního závodu právě v Pacově se na třetím místě stále drží Mikasův týmový kolega Zdeněk Svoboda. Zvlášť bodované veterány nad 50 let jen těsně vede Milan Heřman z Moto Teamu Excel Racing, kategorii nad 60 let pak Jan Roziňák z Motosportu Chýnov.

Ve třídě Hobby MX2 sice na posledním závodě v Nihošovicích ídr seriálu Jakub Kos z SMS Nepomuk nenavázal lna do té doby pravidelné pódiové umístění, nicméně seriál stále poměrně s přehledem vede před Pavlem Doubkem z Kamikaze RT a třetím Janem Zborníkem z Klatov. Také v kategorii Hobby MX1 zaváhal na posledním závodě hlavní favorit. Je jím Viktor Šrom z týmu MTZ Mototechnika MX, ale i jeho náskok před druhým Danielem Duškem z Motosportu Chýnov je ještě poměrně solidní (32 bodů). Naopak Martin Zeman z AMK Pacov výrazně vystrčil růžky právě na posledním závodě seriálu a významně se dotahuje na vedoucí dvojici. Ve svém počínání jistě bude chtít jistě pokračovat i v neděli na domácí trati.

V nejrychlejších třídách MX1 a MX2 (HR Technik Cup) se dá na mistrovské trati v Pacově očekávat účast jezdců z MMČR.  Ve třídě MX2 zatím suverénně vede loňský vítěz seriálu Rudolf Plch z Extreme Motorsport teamu a svému soupeři na druhém místě Pavlovi Beránkovi z Hradišťka se už vzdálil na 48 bodů. Body pilně sbírá i Milan Šťastný z Vegan Motosportu, který je průběžně třetí. Ve třídě MX1 si zatím nejvíce suverénně počíná Michal Gregor z Vrtal MX Teamu. Jeho náskok na čele seriálu činí již úctyhodných 68 bodů. Jenže Michal se naneštěstí zranil na posledním závodě MMČR ve Stříbře... Zlomená pánev ho tedy bohužel na nějakou dobu ze závodění vyřadí, jeho zdravotní stav budeme s přáním brzkého uzdravení samozřejmě sledovat. Druhý v pořadí této třídy je David Kainzmeier z SMS Nepomuk a třetí jen s mírnou ztrátou Tomáš Trnka z Moto Teamu Excel Racing.

Přejímky budou v Pacově probíhat již v sobotu od 18. hodiny a budou pokračovat v neděli ráno. Tréninky začínají v neděli v 8:00 hod. a závody pak v 12:30 hod. Občerstvení bude zajištěno.

Na viděnou s Vámi se těší

Evžen Zadražil, vedoucí SMS Jižní Čechy


Batti Cup Sedlčany

před 3 lety


Změna termínu ŠAC v Podluhách na 30.9.2017

před 3 lety

Zpráva promotéra seriálu Šumavského Amater Cupu Oldy Koláře:

"Závod ŠAC v Podluhách je přeložen z 23.09.2017 na 30.09.2017."

Nový termín tedy nebude kolidovat s termínem Strmého vrchu v Chýnově (23.9.2017).


ŠAC Pacov 2017

před 3 lety


Report ze závodu ŠAC v Pacově

před 3 lety
Letošní poslední červencovou sobotu uspořádal Motosport Chýnov na známé trati v Pacově šestý závod seriálu Šumavského Amater Cupu. Krásné letní počasí přilákalo 221 závodníků, kteří si to rozdali v celkem dvanácti kategoriích na skvěle připravené trati, o což se postaral AMK Pacov. V týdnu před závodem celkem pršelo, trať tedy byla dostatečně zavlažena deštěm, ale kvůli horkému počasí v samotný den závodu měli o přestávkách pořadatelé plné ruce práce s kropením, ale zvládli to na výbornou a závod se tak vydařil bez problémů a jakýchkoli časových prodlev.

Na rozdíl od loňského roku nebyl letos součástí tohoto závodu rakouský šampionát KTM Junior Challenge ve třídě 65cm. I když bylo loni vedení tohoto seriálu s pacovským závodem nadmíru spokojeno, důvodem nepokračovat v této spolupráci bylo to, že se se čeští jezdci na dalších závodech tohoto seriálu v Rakousku v podstatě již neukázali, a tak byla sice na jedničku naplněna kooperace pořadatelská, jezdecká však nikoli. Původní myšlenkou promotéra seriálu totiž byla spolupráce v obou těchto rovinách.

Jako první vyjela v Pacově ke svému závodu půl hodiny po poledni třída AMA 450. V ní měl velké ambice na vítězství Michal Skála z týmu SXS Slapy, což suverénně potvrdil v kvalifikaci i v první jízdě. A byť druhou jízdu vyhrál Viktor Šrom, na vítězství to nestačilo a ocenění za první místo si odvezl právě Skála. Za ním skončil po vyrovnaných jízdách Jakub Štěpka a třetí místo získal především díky skvělé stíhací jízdě v první rundě Josef Princ.

Po této třídě se na trať vyrazili poprat o nejvyšší příčky ti nejmenší. Třídu 65 + 85 ccm ovládl Rus Ilija Smolin z Dolních Břežan, když za sebou shodně v obou jízdách nechal Davida Krejčího a Olivera Šikla. Starším soupeřům statně sekundovali i jezdci na motocyklech o obsahu 65 ccm. Tuto zvlášť vyhlašovanou třídu opanoval Dominik Kučeřík z Motosportu Chýnov. Druhý dojel především díky skvělým startům Adam Bednář a třetí místo obsadil Pavel Jouza.

Následovala třída ČZ. Nejlepším v této kategorii byl Pavel Machalický z JM Moto CZ, jež využil zaváhání jinak rychlého Jana Liklera v první jízdě a dojel si pro nejvyšší stupínek. Druhé místo patřilo po dvou vyrovnaných jízdách Radku Dlouhému a třetí Martinu Brettlovi. Zvlášť vyhlašované třídy ČZ 50+ vyhrál Pavel Hrabák a mezi ČZ 60+ pak Miroslav Hájek. Nutno však dodat, že se v absolutním pořadí neztratili ani mezi mladšími soupeři.

Nejpočetněji obsazenou třídou byla kategorie AMA 250, kde se sešlo 50 pilotů. Vzhledem k tomu, že do závodu po svolení časomíry nastoupili úplně všichni, bylo se stále na co dívat. Zde po pěkných soubojích vybojoval prvenství klatovský Jan Zborník, ale neměl to zadarmo. Vyrovnanou soupeřkou mu byla například česká reprezentantka Barbora Laňková, která si nakonec dojela pro slušné třetí místo a také Filip Podroužek, který především díky vynikající druhé jízdě skončil stříbrný. Na motorkách o obsahu 125 ccm byla nejrychlejší Aneta Sichrovská z AMK Votice.

Ve třídě Veterán 40+ ukázal velkou bojovnost Roman Váca ze Speed Moto Teamu Soběslav, který v obou jízdách dokázal předjet Ladislava Mikase a dojel si tak zaslouženě pro vítězství právě před Mikasem. Společně si vytvořili velký náskok před celkově třetím Karlem Špotem. Veterány nad 50 let vyhrál s naprostým přehledem bezkonkurenční Milan Heřman z Moto Teamu EXCEL Racing. Pro druhé místo si dojel zkušený šedesátník Jan Roziňák a třetí pozici nakonec vybojoval Ladislav Kocourek.

V nejrychlejší třídě OPEN dosáhl na vítězství Tomáš Kaňkovský z týmu Motokros.eu, který dokázal porazit nejen druhého Ludvíka Gabka, ale i třetího Jindřicha Slavíka. V kategorii licenčních MX2 si na vítězství dělal zálusk chotěbořský pilot Václav Chvojka, ale vzhledem k tomu, že nedojel druhou jízdu, připadlo zlato Aleši Procházkovi z Vrtal MX Teamu.

Motokrosový den v Pacově zpestřil i zvlášť bodovaný závod amatérských družstev. Přihlásilo se jich celkem osmnáct. Především souboj o první místo byl napínavý až do úplně poslední rozjížďky. Triumf však nakonec bralo družstvo Moto Teamu EXCEL Racing ve složení Heřman-Šikl-Podroužek, které za sebou jen těsně nechalo tým Motosport Chýnov I. (Kučeřík-Dušek-Mikas-Likler). Třetí místo bral s určitou bodovou ztrátou, ale po vyrovnaných výsledcích svých svěřenců zaslouženě tým Kamikaze Racing (Zeman-Müller-Chochološek-Veselý).

Další závod Šumavského Amater Cupu se pojede až 16. září na trati v Horažďovicích.

Filip Zadražil

www.motosportchynov.cz


Šumavský Amatér cup 2017-Pacov

před 3 lety


ECMO motocross classic

před 3 lety

V Holandském Lochemu se 17.6.2017 odjel poslední závod ME clasic motokrosu veteránů za účasti 115 jezdců ze 17 Evropských zemí .Na rychlé dosti nepřehledné trati s jemným pískem startovalo za ČR  v kategorii 30+ 2 jezdci, 50+ 3 jezdci,60+ 2 jezdci,  66+ 1 jezdec, 70+ 3 jezdci. Všichni se velmi dobře poprali s místní tratí a velmi kvalitní konkurencí. Nejlépe uspěl jezdec kategorie  66+ Karel Kozák ,celkově 3 místo v závodě.
V konečném pořadí sezony ME 2017 nejlépe uspěli jezdci kategorie 60+ Miroslav Nejedlý 2 místo  a 66+ Karel Kozák také druhé místo.
Informace a výsledky na stránkách ECMO  Classicmotorsport


Šumavský Amatér cup 2017

před 3 lety


Informace ECMO

před 3 lety

Důležitá informace pro jezdce ME Veterán Classic tříd 30+ a 50+. Od letošního roku je pro tyto třídy povolena vějířovitá hlava válce motoru se šesti štefty.

Další informace u Míry Nejedlého.  

Šumavský Amatér cup 2017

před 3 lety


Stříbro 6.5.2017

před 3 lety


SMS JČ Kaplice 6.5.2017

před 3 lety


SMS Pacov 29.4.2017

před 3 lety


MMČR juniorů Horaždovice 25.3.2017

před 3 lety


Šumavský Amatér cup 2017-Netolice

před 3 lety

Jak informuje promotér seriálu Olda Kolář, jezdci kteří si rezervovali startovní číslo, mají přihlašovací kartu již vyplněnou. Při přihlašování si ji vyžádají a podepíší. Nebudou tedy vyplňovat novou.

« Previous 1 4 5 6 7 8 9 10 13 Next »

MTZmototechnika MX Team

© 2017 Všechna práva vyhrazena. Přihlášení do administrace.