MTZmototechnika MX Team

Partneři

Informace jezdcům ECMO pro rok 2018

před 3 lety

9.9.2017 proběhlo v Randers (Dánsko) jednání členských zemí ECMO  o změnách  a termínech  závodů pro r.2018.

 

  1) Návrhy

a) Zvýšit počet závodů CEC na 4 – byl vysloven souhlas s ponecháním 3 závodů CEC

b) Tratě užívané pro CMCdN a CEC využívat jen jednou za 3 roky – byl vysloven souhlas

  začít s touto praxí od roku 2019

c) Změnit skupinu 70+ na 72+  – souhlas od 2018 ostatní třídy zůstávají beze změn

2)  Závody CEC-2018 a CMCdN-2019

CEC-1 Denmark Svendborg 05-05-2018

 CEC-2 England Coombe Martin 19-05-2018 (možná 26-5-2018 TBC)

CEC-3 Germany Bad Salzungen 16-06-2018

CMCdN Czech Republic Pacov 15-09-2018

CMCdN Netherlands Marum 21-09-2019

Je podána žádost o závod do ČR na r. 2019

Anglie dodá vedení  ECMO seznam motorek a motorů, který je v knize pravidel AMCA a který je velmi rozsáhlý, obsahuje v úplnosti všechny použitelné motorky.

Všechny důležité informace jsou na stránkách ECMO,(formuláře přihlášek pro r. 2018

tech.podmínky atd.)

V případě jakýchkoli dotazů volejte +420 737338122 pokusím se odpovědět

M. Nejedlý


Šumavský Amatér cup 2017

před 3 lety

Závod na Habeši 28.10.2017 se ruší bez náhrady

Dle informace promotéra seriálu Šumavský Amater Cup (ŠAC) Oldy Koláře se poslední závod tohoto seriálu, který se měl jet v sobotu, 28.10.2017 na Habeši (poblíž Strakonic)bez náhrady ruší. Důvod je ten, že se bohužel pořadatelům nepodařila najít lokalita, kdy by se tento závod mohl odjet…


KP Kluky 2017

před 3 lety


ŠAC Podluhy 2017

před 3 lety


ŠAC 2017-Podluhy

před 3 lety


Šumavský Amatér cup 2017-Podluhy

před 3 lety

Další závod Šumavského Amatér cupu v Podluhách je přeložen na 30.9.2017

Olda Kolář

ŠAC Horažďovice

před 3 lety


Vyhlášení celkových výsledků ŠAC 2017

před 3 lety

Vyhlášení celkových výsledků Šumavského Amatér cupu se uskuteční 4.11.2017 v Rožmitále pod Třemšínem.

Další podrobnosti ohledně vyhlášení budou upřesněny.

 Olda Kolář

Report z JČ KP ve Voticích

před 3 lety

Předposledním podnikem pokračoval v neděli, 10. září seriál jihočeského KP v motokrosu ve Voticích. Účastnilo se ho celkem 113 závodníků. Trať je položena celkem vysoko, 630 metrů nad mořem a dá se říci, že jde v podstatě o jednu z nejvýše položených motokrosových tratí v celé ČR. A to bylo také důvodem, proč bylo skoro celé dopoledne sychravo i když vyloženě nepršelo. Trať byla zkrátka ponořena v mraku. Povrch tratě ale díky tomu zůstal po celý den ideální a hasiči neměli vůbec žádnou práci s kropením. Zajímavostí také je, že se ani v jedné z hlavních přeborových kategoriích zatím nerozhodlo o letošních titulech přeborníků kraje, pouze Dominik Kučeřík ev zvlášť hodnocené kategorii 65ccm má seriálové vítězství jisté již před posledním závodem v Klukách.

Ale popořadě. Ve třídě 85ccm se o vítězství přetahovali Jaroslav Kalný z týmu Motokrosová škola a Luděk Černý z Motosportu Chýnov. Při shodě bodů rozhodla o vítězství lepší druhá jízda ve prospěch Kalného, na čele seriálu se však usadil Černý. Ten má patnáctibodový náskok před Davidem Krejčím z Mačkova, který byl ve Voticích celkově třetí, ve hře o letošní titul jsou ještě Šimon Proučil (SMS Praha) a Matyáš Plch (Extreme Motorsport). Ve zvlášť bodovaných padesátkách je již jistým celkovým vítězem zmíněný Dominik Kučeřík (Motosport Chýnov).

Ve třídě Hobby MX2 tentokráte nedal nikomu šanci Lukáš Hubka z Kunratic. Zato za ním bylo hodně natěsno. Druhého Filipa Podroužka z Pyšel, třetího Jakuba Kose ze Stříbra a čtvrtého Pavla Doubka z Kamikaze RT dělily v celkovém součtu pouhé dva body. Na čele seriálu se stále drží se slušným, jednatřicetibodovým náskokem Západočech Jakub Kos. V této třídě opět startovalo několik dívek, nejlepší byla po vyrovnaném výkonu Kristina Vítková z Yamaha Čepelák RT na celkovém šestém místě.

V kategorii Hobby MX1 má nyní výbornou formu Martin Zeman z AMK Pacov. Na svém dvoutaktu dokázal celkově zvítězit i navzdory špatnému stratu ve druhé jízdě před Michalem Skálou z Kamenice Štiřína a Janem Hronkem z týmu HR Technik. Zeman si upevnil při absenci Viktora Šroma (MTZ Mototechnika), který sledoval závod jen jako divák, vedení v seriálu o pohodlných 32 bodů před druhým Danielem Duškem z Motosportu Chýnov.

Ve třídě Veterán trať naprosto skvěle sedla Ladislavu Mikasovi z Motosportu Chýnov. Ve druhé jízdě dokonce v cíli nadělil druhému více jak půl minuty. Celkově tedy zvítězil a upevnil si tak i vedení v seriálu. Druhý byl ve Voticích Petr Kölbl z AMK Pacov a třetí Dušan Zeman z Kamenice nad Lipou, pro kterého to bylo letošní první pódium. Zvlášť hodnocené Veterány nad 50 let ovládl Jiří Vávra z Orion RT, šedesátníkům pak vévodil Jaroslav Hemr z AMK Pacov.

Třídy MX2 a MX1 (HR Technik Cup) se spojovaly a byly to nakonec pěkné závody. Po spojení téměř zaplnili votické, nově vyrobené startovací zařízení na 40 jezdců, které svou premiéru zvládlo na jedničku. Ve třídě MX2 využil nepřítomnosti Rudolfa Plcha z Extreme Motorsportu (byl na mistráku v Rakousku) Pavel Beránek z Hradišťka, když vyhrál obě jízdy přes Jaroslavem Strnadem z Mirošova. Třetí místo vybojoval Jiří Pokorný z BV Racing teamu, který do jihočeského KP naskočil až v polovině sezóny. V Klukách bude muset svou dosavadní suverenitu potvrdit Rudolf Plch, aby obhájil loňský titul. Má pouhé čtyři body náskok před votickým vítězem Pavlem Beránkem. Lucie Simonová (Intercars Motoman) ve Voticích bojovala jako jediná statečná dívka v MX2 a byla celkově devátá.

Ve třídě MX1 se v jihočeském KP zabydlel západočech Václav Haas, který startuje za SMS Praha. Opět vyhrál obě jízdy a i když nejel všechny závody, celkově je v seriálu dokonce již první před zraněným Michalem Gregorem z Vrtal MX teamu. Druhý byl ve Voticích domácí matador Jan Douša a třetí Jindřich Slavík z Motoclubu Milevsko. Velkou šanci na letošní titul v této prestižní třídě KP má průběžně třetí David Kainzmeier z SMS Nepomuk, který s naprostou pravidelností a bez jakéhokoli výpadku sbírá body a ve Voticích byl čtvrtý. Eso v rukávu ohledně jeho případného titulu mají ale Václav Haas s Michalem Gregorem, resp. jejich účast či neúčast na posledním závodě v Klukách.

Tento finálový závod seriálu se pojede v Klukách u Písku v sobotu, 7. října. Na rozdíl od uplynulých několika ročníků nebude na tomto posledním závodě uskutečněno vyhlášení seriálu. To bude tentokráte v separátním listopadovém termínu v KD Chýnov (termín bude včas upřesněn).

Evžen Zadražil, vedoucí střediska SMS Jižní Čechy, 2017-09-13


Report MXoN Classic Motocross, Randers, Dánsko

před 3 lety

Dne 9.9. 2017 se jel v dánském Randers Motokros národů ve třídě Classic Motocross na velmi náročném písečném terénu za účasti českých reprezentantů ve všech věkových třídách.

Družstvo 30+ ve složení David Říha, Karel Mitvalský, Radek Toman, Petr Dokoupil se stali vítězi před druhým Estonskem a třetím Švédskem. V této třídě jasně dominoval Radek Toman, který v obou rozjížďkách nedal nikomu šanci a obě vyhrál stylem start cíl, v první desítce v obou rozjížďkách vždy dojeli Petr Dokoupil a Karel Mitvalský.

Družstvo 50+ ve složení Jaroslav Růžička, Vladimír Ampapa, Jan Hrdina, Jaroslav Kolářík skončilo na 7.místě.

Družstvo 60+ ve složení Miroslav Nejedlý, Vítězslav Branda, Karel Liška, Václav Vlk skončilo na krásném 3.místě, vítězem se stalo družstvo Holandska , druhé skončilo družstvo Francie. K nejlepším ve družstvu patřili Miroslav Nejedlý a Vítězslav Branda , kteří dojeli vždy v první desítce a Karel Liška na 4T BSA v obou kolem 15. místa.

Družstvo 66+ ve složení Jiří Stodůlka, Miroslav Hanáček, Karel Kozák, Antonín Křápek se stali vítězi(toto vítězství historicky první této kategorii pro ČR = kluci už nám dozráli :-) ) před druhou Anglií a třetím domácím Dánskem. V této třídě nejlepší výkon podal Jirka Stodůlka, který dojel druhý a první, Miroslav Hanáček a Karel Kozák vždy do první pětky v obou rozjížďkách, dobře je doplňoval " junior" v tomto družstvu Antonín Křápek.

Družstvo 70+ ve složení Jindřich Gref, Jan Ištvánek, Jaroslav Vrchota, Jan Skok skončilo na velmi nádherném 3. místě (historicky vůbec první umístnění na bedně v této kategorii pro ČR), vítězi se stali Švédové před druhým Dánskem.

Tyto výsledky našich závodníků berte jako dobrou pozvánku na příští rok na 15.9.2018 do Pacova, kde se pojede tento motokros národů ve třídě Classic Motocross.

Karel Kozák ml., 2017-09-11


SMS JČ Votice

před 3 lety


Příprava tratě v Horažďovicích

před 3 lety

Pozvánka na Jihočeský KP v motokrosu, Votice 10.9.2017

před 3 lety

Předposlední podnik sedmidílného seriálu jihočeského Krajského přeboru motokrosařů budou v neděli, 10. září hostit Votice. Na trati, která má název „Polský vrch“ se sejdou jezdci ve třídách 65+85ccm, Amatér MX2, Amatér MX1, Veterán nad 40 let, MX2 a MX1. Kromě jihočeských závodníků se dá očekávat větší příliv jezdců ze středočeského a pražského regionu, neboť Votice leží přesně uprostřed.

Závody na úrovni KP se ve Voticích znovu obnovily v roce 2015 (pod SMS Jižní Čechy) a pořadatelé z AMK Votice se nyní snaží tuto původní tradici dále udržovat. „Hlavně jsme se letos snažili zapracovat na novém startovacím zařízení pro 40 jezdců, které bude teď na KP premiérově k dispozici. Museli jsme ho umístit trochu jinak, než bylo to původní, takže první zatáčky po startu budou trochu jiné, než byli jezdci léta zvyklí. Při nájezdu do dalšího kola už ale bude profil dráhy stejný, jako v minulosti,“ přibližuje detaily k největší změně v závodišti za pořadatele Jakub Hořejší.

Na startu nebudou chybět průběžní lídři přeborových tříd Luděk Černý (85ccm, Motosport Chýnov), Jakub Kos (Hobby MX2, SMS Nepomuk) a Ladislav Mikas (Veterán, Motosport Chýnov). Hozenou rukavici budou mít soupeři dosavadních lídrů v dalších třech třídách, neboť např. Viktor Šrom (Hobby MX1, MTZ Mototechnika MX Team) je momentálně z důvodu zranění mimo provoz a stejně tak i Michal Gregor (MX1 – HR Technik Cup, Vrtal MX team), který je stále na marodce po zranění v závodě MMČR ve Stříbře. Jasný favorit třídy MX2 (HR Technik Cup) Rudolf Plch (Extreme Motorsport) se závodu bohužel nezúčastní kvůli termínové kolizi s rakouským šampionátem, kde má letos své závodní povinnosti. Také v této třídě tedy mají soupeři příležitost stáhnout jeho dosavadní velký bodový náskok na čele.

Přejímky budou ve Voticích probíhat již v sobotu v podvečer do 21 hod. a dále pak druhý den ráno. Tréninky se rozjedou v neděli v 8:00 hod. a odpolední závod v 12:30 hod.

Občerstvení je zajištěno a vstupné pro diváky bude dobrovolné.

Na viděnou s vámi se těší

Evžen Zadražil

vedoucí střediska SMS Jižní Čechy


Sedlčansko-Slapský pohár Kluky

před 3 lety


JČ KP Pacov 27.8.2017

před 3 lety


« Previous 1 3 4 5 6 7 8 9 10 13 Next »

MTZmototechnika MX Team

© 2017 Všechna práva vyhrazena. Přihlášení do administrace.