MTZmototechnika MX Team

Partneři

ŠAC v Netolicích objektivem Dědy T.

před rokem


Report z jihočeského KP v Horažďovicích

před rokem

V neděli, 7. dubna odstartoval sedmidílný seriál Jihočeského KP v motokrosu. Na výborně připravené trati se sešlo cekem 177 závodníků v sedmi kategoriích. Časový harmonogram byl poměrně našlapaný, ale vše se naštěstí stihlo i navzdory časové komplikaci odjet včas. Tento podnik se jel společně se seriálem VVL Cup a bude se také do obou seriálů počítat.

Spokojen byl po závodě i jeho hlavní pořadatel Martin Mída z Motocross Clubu Horažďovice v AČR„Závody byly organizačně sice poměrně náročné, ale rozhodně je považuji za hodně povedené. Chtěl bych toto cestou poděkovat všem zúčastněným za vzorové dodržování bezpečnostních zón a také za dodržování pořádku v parkovišti závodních strojů. Co se týká tratě, tak jsem rád, že se nám to v sobotu povedlo zavlažit natolik dostatečně, že vše vydrželo po celou neděli v optimální kondici…“

Nejmladší třída 50ccm, která se počítá pouze do VVL Cupu, neboť v jihočeském KP není vypsána, patřila Jaroslavu Novotnému z Červeného Újezdu. V cíli nadělil druhému nejlepšímu Adamovi Bílému z AVB Chocenice pokaždé zhruba minutu. Za ním pak byl obě jízdy celkově třetí Oliver Tomšík z týmu Kawatom Heřmanov.

Třída 65ccm se jela společně s kategorií 85ccm, ale klasifikována byla zvlášť. Nejlepší byl Stanislav Pojar z Vřeskovic a dokonce byl pátý absolutně i mezi 85ccm. V této hlavní třídě 85ccm exceloval již od ranních tréninků Matyáš Červenka z Újezdu nad Lesy. Je pravda, že Matyáš je na horní hranici věkového limitu pro tuto třídu (15 let), ale jeho dravý styl jízdy ve spojení s perfektně naladěnou motorku nedaly absolutně nikomu šanci. Druhé místo patřilo o čtyři roky mladšímu Václavu Janoutovi z Multi-Air Jama CZ RT. Třetí místo vybojoval loňský krajský přeborník v této třídě Rakušan Jürgen Lehner z Motosportu Chýnov.

V kategorii Hobby MX2 byl jasně nejlepším jezdcem Patrik Holub z HH Racing teamu. Vyhrál obě jízdy. Za ním se však pořadí míchalo zajímavě. Nakonec při shodě bodů i umístění rozhodla až druhá jízda o tom, že stříbro bral Matěj Bock z Litomyšle a s bronzem se musel spokojit Matyáš Plch z Extreme Motorsportu.

Ve třídě Hobby MX1 se podobný souboj odehrál přímo o zlato. Zde druhá jízda rozhodla o vítězství Vlastimila Chalupného z Moto Teamu Excel Racing před o něco mladším jezdcem Miloslavem Uhlířem z Cerhenic. Celkově třetí skončil s jistotou Martin Holub z Uzeniček.

Třída Veterán nabízela opravdu velice zajímavé souboje! Však v cíli první jízdy byli všichni tři nejlepší jezdci vměstnáni v necelé jedné vteřině…! A to se opravdu jen tak nevidí. Podobné souboje se pak odehrávaly i ve druhé jízdě. Nakonec z nich vyšel nejlépe Ladislav Mikas z týmu MM Motors CB Renvolt Bohemiastone před vítězem první jízdy Markem Krausem z Motosportu Chýnov, který při pádu v intenzivním souboji o první místo v jízdě druhé ulomil páčku přední brzdy. Celkové třetí místo si pohlídal jeho týmový kolega Adolf Straka. Mezi zvlášť hodnocenými veterány nad 50 let byl nejlepší Petr Kölbl z AMK Pacov v AČR a nejstarší kategorii Veteránů nad 60 let vévodil Jan Chromý z Motosportu Chýnov.

Ve třídě MX2 bohužel došlo v první jízdě ke komplikaci. Po velice nebezpečném pádu na dopadu jednoho z rychlých skoků musel být jezdec převezen leteckou záchrannou službou do plzeňské nemocnice. Důležitější než výsledky je v tomto případě skutečnost, že nebylo naštěstí zjištěno žádné vnitřní zranění a dotyčný jezdec byl v úterý z nemocnice propuštěn domů. Celkovým vítězem této třídy se nakonec stal loňský vítěz tohoto seriálu Pavel Beránek z SXS Racing teamu před Jaroslavem Strnadem z Mirošova a dnes už spíše automobilovým závodníkem, zkušeným Davidem Soldátem z BV Racing Teamu.

V Kategorii MX1 nebylo pochyb o vítězství v podání Rudolfa Plcha z Extreme Motorsportu. Ten svou rychlostí dokázal vybojovat o týden dříve třetí místo dokonce na úvodním závodě rakouského šampionátu. V Horažďovicích tak skvěle vykročil za obhajobou loňského titulu jihočeského krajského přeborníka v této prestižní třídě. Druhý byl nakonec Martin Häringer ze Zalužan a třetí Jaroslav Kolman z týmu K.U.S.A.

Výsledky závodu najdete zde.

Další závod jihočeského KP v motokrosu se pojede na oblíbení trati Ingilinka v Netolicích v sobotu, 11.5.2019.


Děda T na zahajovacím závodě SMS JČ v Horažďovicích

před rokem


Vyhlášení celkových výsledků ŠAC 2018 od Dědy T

před rokem


Vyhlášení celkových výsledků ŠAC 2018

před rokem

Slavnostní vyhlášení ŠAC 2018 se uskuteční dne 10.11.2018 ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem od 19:00 hodin.Bufet bude otevřen od 20°° hod. Do desátého místa budou vyhlášeny tyto třídy:  AMA 125 2T , AMA 250 , AMA 450 , Veterán 40+ , Veterán 50+. Do pátého místa budou vyhlášeny tyto třídy: 85 ccm , ČZ do 49 , ČZ 50+ , ČZ  60+ , Veterán 60+ , MX 2 a Open , AMA 250 Junior .

Soutěž týmů ŠAC 2018. Do této soutěže byly započítány výsledky z konečného hodnocení seriálu těchto kategorií : 85 ccm , AMA1252T , AMA 250 , AMA 450 , ČZ do 49 , 50+ , 60+ , Veterán 40+ , 50 + , MX2 a Open . Pořadí :  1. HR Technik , 2. Extreme Motosport , 3. Českobudějovický AMK .

Přeřazení jezdci. 1. Plch Matyáš         Extréme Motosport  z AMA 125 2T  do AMA 250

  2. Smolin Ilja          Dolní Břežany  z AMA 125 2T do AMA 250

 3. Maxa Filip          Malonice  z AMA 250 do MX 2

  4. Šrom Viktor      HR Technik  z AMA 450 do Open

 5. Kolman Jaroslav  Strážný z AMA 450 do Open

Vložil: oldrich


Děda T na posledním závodě ŠAC v Jiníně (Habeš)

před rokem


Fotky z Blanka CUPU Kaplice od Dědy T.

před rokem


Fotogalerie z KP Kluky od Dědy T

před rokem


ŠAC Podluhy od Dědy T

před rokem


Děda T na MMČR družstev v Dalečíně

před rokem


ŠAC Horažďovice od Dědy T

před rokem


ECMO motocross classic 2018-Pacov,závod družstev

před rokem

ECMO Clssic Pacov objektivem Dědy T

před rokem


Fotogalerie z Votic od Dědy T

před rokem


Pozvánka + ZU na JČ KP ve Voticích

před rokem

Předposlední závod sedmidílné série jihočeského KP v motokrosu 2018 se pojede v neděli, 16. září ve Voticích. Pořadatel AMK Votice navázal na pořadatelství těchto závodů po mnohaleté pauze v roce 2015 a od té doby pravidelně pořádá na jedné z nejvýše položených tratí v ČR, na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje a s krásným výhledem na město Votice, závody jihočeského KP.

Přípravy na závod nebyly vůbec jednoduché, suché léto zapříčinilo starosti se zavlažováním tratě a dokonce to na sklonku prázdnin vypadalo, že se závody ani nebudou moci konat. Naštěstí ale během posledních dnů trochu zapršelo, a tak se závod uskuteční. „S vodou máme problémy, protože trať je položena vysoko, bez vlastního zdroje vody a v období sucha je velice komplikované a i finančně náročné, nechat si od hasičů vozit vodu z jiných lokalit. Přesto uděláme maximum, abychom mohli závody uspořádat na kvalitní úrovni,“ řekl nám před závodem hlavní pořadatel závodu Luboš Lhoták.

Závodit se bude v neděli ve Voticích ve třídách  65+85ccm, Hobby MX1, Hobby MX2, Veterán 40+, MX1 a MX2. Na startu se objeví nejen jezdci jihočeského střediska, ale i závodníci ze středních a západních Čech a také z Prahy. Ve dvou kategoriích dokonce průběžně vedou jezdci z Rakouska. Je možné, že se v některých třídách rozhodne o letošním přeborníkovi kraje již na tomto závodě. Největší náskok na čele hlavních tříd zatím má Pavel Beránek (SXS Team) ve třídě MX2 (HR Technik Cup), který vede o 48 bodů a který mimochodem bude jihočeské středisko o týden později reprezentovat na prestižním závodě MMČR družstev v Dalečíně (v týmu SMS Jižní Čechy I. společně s Michalem Gregorem a Rudolfem Plchem).

Votický závod tedy slibuje zajímavou podívanou. Tréninky začínají v 7:50 hod, odpolední jízdy ve 12:30 hod. Občerstvení bude zajištěno, vstup je dobrovolný.

Zvláštní ustanovení najdete ZDE.

Na viděnou s vámi se těší

Evžen Zadražil, vedoucí SMS Jižní Čechy


« Previous 1 2 3 4 5 7 10 13 Next »

MTZmototechnika MX Team

© 2017 Všechna práva vyhrazena. Přihlášení do administrace.